Suppe, Sanger & Stories
Steinar Jakobsen
|
Torsdag 28. juni
kl. 12:00
- 13:00
Ludo Bar & Scene
Varighet: 60 min
|
Merknader
Billett kjøpes ved inngang
|
Hvordan er det å være kvinnelig drosjesjåfør i Mogadishu, verdens voldeligste by? Hva gjør man som Hedda Gabler på landets hovedscene når pistolskuddet går av for tidlig? Hvordan føles det å våkne opp som hurtigrutekaptein etter en hjerneoperasjon?
Disse og mange flere spørsmål vil brødreparet Ola og Lars Bremnes belyse i løpet av tre formiddagstimer, der du kan lytte og nyte din suppe!
Dagens gjest er leder i Nordnorsk Fortellerforum, Steinar Jakobsen (f. 08.03.49). Han er historieforteller og partner i Trollfjord Consulting. Steinar bruker fortelling som kommunikasjonsverktøy til å motivere, overføre kunnskap, skape relasjoner og til å selge virksomhetens produkter og tjenester. Han har blant annet et studie i ”muntlig fortelling” og har vært engasjert i et europeisk lederprogram som foreleser i ”storytelling and leadership communication”.
Serien inngår i foreningen NOPAs 75–års jubileum. Ola og Lars vil finne frem sanger som kommenterer og griper inn i fortellingene, og Kristin Skaare ledsager det hele på piano.
Medvirkende
- Kristin Skaare - piano
-
Lars Bremnes - vert
-
Ola Bremnes - vert
-
Steinar Jakobsen, gjest, leder i Nordnorsk Fortellerforum
|
|